11 Haziran 2012 Pazartesi

09 Haziran 2012

Haftalık kontrollerimi aksatmadan devam ediyorum.Üç günde bir polen çekmecesini boşaltıyorum.Ana arı üretiminde ilk sonucu aldım.Çıkan ana arı yumurta atımına başladı.Kendim yaptığım kek ile beslemeye devam ediyorum.Diğer strafor ruşette haftaya net sonucu alacağım.Eğer olumsuz bir durum var ise kuvvetli koloniden düzeni çok bozmadan yavrulu çerçeve vereceğim.
 Çıkan ana arı yumurta atmaya devam ediyor.Kabarmış ilave bir çerçeve daha verildi.
 Peteğin diğer yüzü.
 Bu sene polen toplamayı,ana arı üretimi yanında propolis toplamaya başladım.Yeni dizayn trap daha esnek ve gerekirse trapı kaldırmadan besleme kabıda konulabiliyor.Besleme kabı plastik çentiklerin arasına konuluyor ve dikdörtgen kısım kesilerek arıların besleme kabına girmesi sağlanıyor.Ben kovanın mevcut besleme kaplarını kullanmak istediğim için ekstra besleme kabı kullanmayacağım.
 Trapta propolis toplanmaya başlamış.Toplanan propolisi kimyager yeğenim sayesinde değerlendirmeye çalışacağım.

2 yorum:

  1. Profesyonel bloğunuzu hergün takip etmekteyiz çok begeniyoruz aynı zamanda bilgileniyoruz,yayın hayatınızda xbox servisi firması olarak başarılar dileriz.

    YanıtlaSil
  2. Profesyonel bloğunuzu hergün takip etmekteyiz çok begeniyoruz aynı zamanda bilgileniyoruz,yayın hayatınızda xbox servisi firması olarak başarılar dileriz.

    YanıtlaSil